Jdi na obsah Jdi na menu
 


Rozšíření počtu našich vod

26. 7. 2013

 

Nudle (takový dostala název, protože žádný neměla, jen pár rybářů jí říkalo u kůlů), tato voda je dlouhá kolem 160 metrů, ale široká maximálně nějakých 20-30 metrů. Letos díky počasí prorostla rostlinami mnohem více než v předešlých letech a tak je to opravdu džungle. Potvrzené pozorováním, nebo ulovením mám zatím krásné líny (hospodské povídačky o obřích línech, které jsem bral s rezervou se potvrdili), dále je zde štika, perlín, plotice a okoun. Pravděpodobně bude i karas a možná nějaký kapřík, ale žádného jsem neviděl a ani nechytil:-) Více už popisovat nebudu, protože fotky řeknou více o této opravdu krásné divoké vodě.
http://www.rk-litvinov.cz/fotoalbum/zelena-nudle/

Druhá nová voda je trošku jiná, nejsou tam ve vodě rostliny, ale zato je tam pěkný lesík:-) Obsádka je stejná jako u předešlé, protože jsou podzemí propojeny rourou. Obě tyto vody se nacházejí v údolí cca 300 metrů pod Málkem, takže to máme pěkně pohromadě. Tato voda se bude jmenovat Kačenka, stačí se podívat na letecký snímek a je jasné proč:-D No i když přiznám, že tam hrálo roli i něco jiného;-)
http://www.rk-litvinov.cz/fotoalbum/jezero-kacenka/

Jdeme dále svou vlastní cestou
Jiří Jakeš

Od tohoto týdne máme oficiálně celkem čtyři vody. Naší už zaběhnutou klubovku Horní Málek zná mnoho z vás, stejně jako obnovovaný Dolní Málek. Nyní bych rád představil dvě nové vody, které ani nemají jména, nikdo tam nikdy nehospodařil a přesto jsou tam ryby:-) Hold dříve rybáři roznesli život do kdejaké louže:-)